Lądowisko dla śmigłowców

Dysponujemy Lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z dniem 24 grudnia 2013r. lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będące częścią Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ Międzychód zostało decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego wpisane do ewidencji lądowisk pod numerem 255 – jako lądowisko przystosowane do operacji startów i lądowań śmigłowców o maksymalnej masie startowej MTOM do 5700 kg.

Lądowisko wyniesione ponad dach nowego segmentu szpitala już wielokrotnie przyjmowało śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wśród  mieszkańców naszego powiatu i nie tylko jest już kilkadziesiąt osób, które ze względu na swój stan zdrowia w szybki sposób zostały przetransportowane do wysokospecjalistycznych jednostek medycznych.

Panorama lądowiska

Lądowisko - panorama