dotacje - logo

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie informuje, że 4 grudnia 2023 r. podpisał ze Skarbem Państwa - Ministrem Zdrowia umowę na dotację celową finansowaną ze środków Funduszu Medycznego w ramach programu: "Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych"

dotacje - logo

"Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych"

na zadanie pn.: "Modernizacja pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ Międzychód wraz z wymianą i doposażeniem w sprzęt medyczny pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR - w tym Pracowni Tomografii Komputerowej oraz Pracowni Endoskopowej"

Dofinansowanie: 2.880.000,00 PLN

Całkowita wartość: 2.880.000,00 PLN

Data podpisania umowy:  04.12.2023.

Celem projektu jest:

• modernizacja pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ Międzychód w celu poprawy bezpieczeństwa warunków udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w obszarze segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć polegająca na przebudowie ogólnodostępnej łazienki pacjentów SOR oczekujących na przyjęcie pod kątem dostosowania do dostępności dla pacjentów niepełnosprawnych oraz modernizacja pod kątem spełnienia wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia pomieszczenia higieniczno-sanitarnego wyposażonego dodatkowo w natrysk i wózekwannę, przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Prace modernizacyjne i dostosowawcze pomieszczeń polegać będą na drobnych pracach budowlanych (prace rozbiórkowe, przygotowawcze, wymiana okładzin ściennych i podłogowych oraz sufitów, wymiana stolarki drzwiowej), pracach instalacyjnych (instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja elektryczna, instalacja PPOŻ);

• wymiana 14 letniego aparatu tomografii komputerowej w Pracowni Tomografii Komputerowej współpracującej z SOR z 16 rzędowego na 32 rzędowy (64 warstwowy) wraz z konsolą opisową lekarską i stanowiskiem techników radiologii, wstrzykiwaczem do kontrastu oraz niezbędnymi pracami budowlanymi i dostosowawczymi przy wymianie aparatu tomografii komputerowej w pracowni (odświeżenie okładzin ściennych i sufitowych, wymiana obecnych lamp na energooszczędne oświetlenie LED), rocznie aparat TK wykonuje ponad 4200 badań;

• doposażenie Pracowni Endoskopowej współpracującej z SOR w videogastroskop i videokolonoskop wraz z automatyczną myjnią endoskopową – obecnie używane endoskopy są mocno eksploatowane, rocznie wykonują blisko 2000 badań.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje prace budowlane i zakup wyposażenia

Prace budowlane w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym polegać będą na przebudowie ogólnodostępnej łazienki pacjentów SOR oczekujących na przyjęcie pod kątem dostosowania do dostępności dla pacjentów niepełnosprawnych oraz modernizacji pod kątem spełnienia wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia pomieszczenia higienicznosanitarnego wyposażonego dodatkowo w natrysk i wózek-wannę, przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Będą to prace modernizacyjne i dostosowawcze pomieszczeń, tj. drobne prace budowlane (prace rozbiórkowe, przygotowawcze, wymiana okładzin ściennych i podłogowych oraz sufitów, wymiana stolarki drzwiowej), prace instalacyjne (instalacja wodnokanalizacyjna, instalacja elektryczna, instalacja PPOŻ). W ramach Pracowni Tomografii Komputerowej w konsekwencji wymiany aparatu tomografii komputerowej koniecznym będzie wykonanie niezbędnych prac
budowlanych i dostosowawczych w pomieszczeniach pracowni (odświeżenie okładzin ściennych i sufitowych, wymiana obecnych lamp na energooszczędne oświetlenie LED).

Zakup wyposażenia

W ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie:

1. Na potrzeby Pracowni Tomografii Komputerowej:
    - aparat tomografii komputerowej 32 rzędowy (64 warstwowy) wraz z konsolą opisową lekarską i stanowiskiem techników radiologii, wstrzykiwaczem do kontrastu wraz z gwarancją

2. Na potrzeby Pracowni Endoskopowej:
    - videogastroskop
    - videokolonoskop