"Program wymiany ambulansów"W dniu 3 września 2019r. w siedzibie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie podpisana została umowa dofinansowania ambulansu na potrzeby Zespołu Ratownictwa Medycznego SPZOZ Międzychód.

„PROGRAM WYMIANY AMBULANSÓW”

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”, dzięki któremu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 200 nowoczesnych karetek.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia umowę podpisał Podsekretarz Stanu Janusz Cieszyński. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie reprezentował Dyrektor Bartosz Grobelny. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w obecności reprezentantów Urzędu Wojewódzkiego m.in. Dyrektora Wydziału Zdrowia Damiana Marciniaka, a także w obecności Starosty Powiatu Międzychodzkiego Rafała Litke.

"Program wymiany ambulansów" "Program wymiany ambulansów"

Dotacja przyznana w ramach zawartej w dniu dzisiejszym umowy przewiduje dofinansowanie zakupu nowego ambulansu do kwoty 400 tys. zł, a wymiana ambulansu z pewnością przyczyni się poprawy bezpieczeństwa zespołów ratownictwa medycznego oraz zapewnienia bezawaryjnej ciągłości świadczonych usług. Program wymiany ambulansów” stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego, którego pierwsza faza zakończyła się 1 kwietnia 2019 r. uruchomieniem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

SPZOZ Międzychód był jednym z czternastu jednostek szpitalnych z województwa wielkopolskiego, które zostały wytypowane do złożenia wniosku. Wniosek Szpitala Powiatowego w Międzychodzie został pozytywnie zaopiniowany, co pozwoliło uruchomić postępowanie zakupowe. Jeszcze w tym roku do naszej lecznicy trafi nowy ambulans wraz z wyposażeniem.

Powiązane linki: