1367666464 hire me Kierownik Oddziału:
Piotr Paszyński
tel.: +48 735 969 264

1367666500 user

Pielęgniarka Oddziałowa:
Aldona Zając
tel.: +48 668 211 744

Liczba łóżek:  27

Sale chorych są 1-3 osobowe wyposażone w łazienki z prysznicem.

Oddział Ginekologiczno - Położniczo - Neonatologiczny z Blokiem Porodowym świadczy usługi w zakresie:

• Położniczym (3 jednoosobowe klimatyzowane sale porodowe wyposażone w łazienki z prysznicem, piłki, worki sako, wannę porodową. Znieczulenie zewnątrzoponowe oraz gaz rozweselający są BEZPŁATNE i dostępne dla wszystkich pacjentek. Podczas porodu rodzącej może towarzyszyć partner/ktoś z rodziny.
  • Neonatologicznym (Noworodek przebywa z mamą od pierwszych godzin życia w systemie rooming-in. Wykonuje się szczepienia ochronne zgodne z aktualnym kalendarzem szczepień, przesiewowe badania słuchu oraz chorób metabolicznych).
  • Ginekologicznym (Wykonuje się kolposkopię oraz zabiegi ginekologiczne: laparotomie, laparoskopie, histeroskopie, leczenie nietrzymania moczu metodą TOT, korekty chirurgiczne zaburzeń statyki dna miednicy).

info48

Pacjentka przyjmowana w Oddział Ginekologiczno-Położniczo-Neonatologiczny z Blokiem Porodowym powinna posiadać przy sobie:

1367666848 publish

skierowanie do szpitala przy przsyjęciu planowym; istnieje możliwość przyjęcia pacjentki w trybie pilnym bez skierowania,

oryginalny wynik grupy krwi,

1367666848 publish

wynik ostatniej cytologii oraz innych badań,

1367666848 publish

zalecenia specjality u pacjentek podlegających leczeniu specjalistycznemu (np.: kardiologa, diabetologa, endokrynologa, neurologa) o braku przeciwwskazań do planowanej operacji,

1367666848 publish

dokumentację medyczną z poprzednich hospitalizacji,

1367666848 publish

leki i inne środki medyczne, które zażywa na stałe,

1367666848 publishprzybory toaletowe, porannik, piżamę.

info48

Dokumenty potrzebne do porodu:

dowód osobisty,

karta ciąży,

oryginalny wynik grupy krwi,

wynik posiewu w kierunku GBS,

1367666848 publish

wyniki wszystkich badań laboratoryjnych oraz USG wykonanych w ciąży,

wypisy z poprzednich hospitalizacji,

1367666848 publish

leki przyjmowane na stałe.

DIETA MAMY

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie w dniu 1.10.2019r. przystąpił do pilotażowego programu "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom:

• 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,
  • konsultacji dietetycznych,
  • poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Do Programu włączane są tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

Podczas pobytu w szpitalu zostanie przeprowadzona ankieta, która z uwagami będzie przekazana dietetykowi.

Podczas hospitalizacji mogą Panie skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi konsultację dietetyczną, omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić pielęgniarce/położnej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem. Dyżury odbywają się we wtorki i środy od godziny 13.30 do 17.30.

Dodatkowo przez 2 miesiące po wyjściu ze szpitala mogą Panie kontaktować się z dietetykiem naszego szpitala drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mają Panie również możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz do personelu medycznego oddziału.

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdą Panie także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) mogą Panie również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019r. w sprawie programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy"

Download this file (jadlospis 21.02-29.02.pdf)jadłospis[ ]220 kB